Hydropiaskowanie

Jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem opatentowanego i polskiego systemu bezpyłowego czyszczenia SANdBOT oraz licencjonowanym usługodawcą tego systemu.
Nasze urządzenia wykorzystują technologie hydro-piaskowe. Powierzchnia, czyszczona jest z wykorzystaniem strumienia powietrzno-wodno-ściernego, co pozwala nie uszkodzić struktury metalu.

Co to jest hydro-piaskowanie?

Technologia hydro-piaskowania polega na wytwarzaniu trójfazowej mieszaniny ścierniwa-wody-powietrza i skierowania jej w stronę obrabianej powierzchni przy pomocy węża i dyszy roboczej.

Zalety hydro-piaskowania:

  • zwiększona wydajność pracy,
  • ograniczanie pylenia (nawet o 95% w porównaniu do piaskowania na sucho),
  • zwiększenie dokładności czyszczenia w trudno dostępnych miejscach,
  • zmywanie zanieczyszczeń,
  • szerokie spektrum ścierniw (garnet, oliwin, żużel pomiedziowy, ścierniwa syntetyczne, piasek oraz piasek kwarcowy- zabroniony przy piaskowaniu na sucho).


Morskie

morskie

W niegościnnym i ciężkim klimacie wielu mórz i oceanów świata urządzenia oraz platformy wiertnicze wymagają stałych napraw i konserwacji.
System hydro-piaskowania uważa się za najbardziej bezpieczny system strumieniowo-ścierny na rynku. Wielu wiodących wykonawców prac strumieniowo-ściernych na urządzeniach wiertniczych wybiera ten system ze względu na jego nadzwyczajną odporność, trwałość i wydajność.
Usuwa: rdzę, farbę, bitum, walcowinę, stare powłoki, chlorki, sole rozpuszczalne i inne substancje zanieczyszczające powierzchnie

Jednostki pływające

statek

Dokowanie statku w suchym doku w celu przeprowadzenia naprawy może sporo kosztować, na cenę składają się nie tylko koszty konserwacji, ale również stracone dni rejsowe, w których statek mógłby transportować towary na wodach całego świata.
Hydro-piaskowanie to wszechstronny, prosty i mobilny system, który z łatwością może wykorzystać załoga do napraw i konserwacji w trakcie rejsów.
Z powodzeniem stosuje się go na stalowych okrętach wojennych, łodziach podwodnych i niszczycielach, trałowcach z włókna szklanego, drewnianych łodziach rybackich, aluminiowych statkach badawczych, tankowcach, statkach z płynnym gazem ziemnym i statkach towarowych.
Usuwa: rdzę, farbę, bitum, walcowinę, stare powłoki, chlorki, sole rozpuszczalne i inne substancje zanieczyszczające powierzchnie

Azbest

azbest

System hydro-piaskowania powstał w odpowiedzi na coraz bardziej surowe przepisy i w związku z bardzo pracochłonnym procesem usuwania azbestu. Usuwa pozostałości artexu i skałoczepów z sufitów betonowych i stalowych dźwigarów, skracając o połowę czasy obróbki i obniżając koszty pracy.
System hydro-piaskowania to niezwykle wszechstronne i szybkie rozwiązanie do zastosowań w zakresie od kotłowni szpitalnych, po budynki wielopiętrowe.
Usuwa: artex i pozostałości skałoczepów, rdzę, bitum, farbę i powłoki przemysłowe z rozmaitych powierzchni nie uszkadzając osłon polietylenowych.

Autostrady

autostrada

W związku z zagrożeniami dla zdrowia i bezpieczeństwa budowniczy autostrad szukają alternatywnej metody usuwania oznaczeń drogowych z dróg.
System hydro-piaskowania usuwa praktycznie wszystkie oznaczenia drogowe, zarówno z powierzchni jak i luk w powierzchni drogi. Podczas pracy urządeń nie powstaje pył, dym, skazy ani przypalenia powierzchni drogi.
Usuwa: stałą i tymczasową farbę termoplastyczną, taśmę do tymczasowego oznaczania dróg, emulsję do wyrównywania powierzchni, farby na bazie żywic i pokrycia powierzchni zabezpieczające przed poślizgiem.

Mosty

most

System hydro-piaskowania jest tak wszechstronny, że może wykonywać zarówno precyzyjnie sterowane operacje obejmujące usuwanie jednej powłoki farby za każdym razem w przypadku programów malowania renowacyjnego, jak i cięższych, bardziej wymagających zastosowań, jak cięcie betonu w celu wykonania naprawy, trawienia, inspekcji infrastruktury stalowej bądź w celach wyburzania.
Usuwa: beton, rdzę, farbę, farbę na bazie ołowiu, bitum, walcowinę, stare powłoki, chlorki, sole rozpuszczalne i inne substancje zanieczyszczające powierzchnię.

Graffiti

graffiti

Tradycyjne metody usuwania graffiti w przeszłości okazywały się drogie, niebezpieczne i bardzo pracochłonne, częściej nie przynosiły odpowiednich rezultatów, pozostawiając widoczną smugę po graffiti na powierzchni.
Systemy hydro-piaskowania usuwają graffiti w ciągu sekund przy mniejszej obsadzie, bez zagrożenia toksycznego i bez śladów smug po graffiti, uszkadzając jedynie w stopniu minimalnym poddawaną obróbce powierzchnię.
System jest również niezwykle skuteczny w usuwaniu gumy do żucia z wielu powierzchni.
Usuwa: praktycznie wszelkiego rodzaju farby, w tym: farby samochodowe w sprayu, farby metaliczne, jak również gumę do żucia.