Czyszczenie suchym lodem

SUCHY LÓD

 

Dlaczego usługi czyszczenia suchym lodem?

Czasami częstotliwość czyszczenia jest tak niska, że zakup maszyny do czyszczenia suchym lodem jest nieuzasadniony. Dlaczego jednak rezygnować z dobrodziejstw, które ta technologia zapewnia? Zapewniamy usługi czyszczenia klientom, którzy potrzebują najwyższą jakość czyszczenia, najwyższą prędkość czyszczenia lub obie te cechy jednocześnie.

Co czyścimy?

Zadania jakich się podejmujemy w przemyśle to czyszczenie pieców, patelni, przenośników, taśmociągów, elektryki, szaf sterowniczych, korytek elektrycznych, form, płyt do wafli, linii rozlewniczych, mieszadeł, mikserów, etykieciarek, klejarek, pakowaczek, krajalnic, drukarek, wag, naważarek i innych maszyn i urządzeń produkcyjnych. W przypadku wielkopowierzchniowych struktur to czyszczenie elewacji zabytkowych budynków, elewacji domów jednorodzinnych, elewacji bloków mieszkalnych i elewacji hal przemysłowych z osadów i osmaleń.

Z czego czyścimy?

Z zanieczyszczeń produkcyjnych, z ciasta, z jogurtu, z osadów, z żywic, ze smarów, z tuszu, z farb, z klejów, z osmaleń, ze zwęgleń, ze zwulkanizowanej gumy, z powłok zabezpieczających.

 

W jakim przemyśle?

Wykonujemy czyszczenie suchym lodem w przemyśle spożywczym, przemyśle drukarskim, przemyśle tworzyw sztucznych, przemyśle gumowym, przemyśle motoryzacyjnym, przemyśle budowlanym, renowacji zabytków.

Dlaczego suchym lodem?:

  • spadek ilości odpadów w produkcji dzięki zwiększeniu czystości maszyn,
  • wydłużenie czasu pomiędzy czyszczeniami maszyn,
  • zwiększenie dokładności czyszczenia w trudno dostępnych miejscach,
  • czyszczenie, które nie ściera i nie uszkadza czyszczonej powierzchni,
  • skrócenie czasu czyszczenia i wygenerowanie dodatkowego czasu do produkcji,
  • wykorzystanie w procesie czyszczenia ekologicznej metody zamiast agresywnej chemii.
ZASTOSOWANIE

 

W przemyśle gumowym

Maszyny do czyszczenia suchym lodem skracają znacznie czas czyszczenia form w przemyśle gumowym i zwiększają czas efektywnej pracy. Eliminują konieczność wyjmowania i ponownego zakładania form po czyszczeniu, skracając dzięki temu przestój.
Wyjmowanie i ponowne zakładanie form w prasie może prowadzić do ich szybszego zużycia, a także stwarza ryzyko uszkodzenia. Stosowanie maszyn do czyszczenia suchym lodem eliminuje wiele powodów uszkodzenia form i narzędzi.
Osady i środki antyadhezyjne pozostałe w formie mogą powodować wady i niepożądany połysk gotowego produktu. Brudne formy wpływają nie tylko na jakość, ale i na wydajność produkcji. Suchy lód wnikając w każdą szczelinę form i czyszcząc trudno dostępne miejsca przyspiesza proces czyszczenia zwiększając jednocześnie jego jakość.

W przemyśle spożywczym

Dzięki technologii czyszczenia suchym lodem koszty czyszczenia maszyn w przemyśle spożywczym można poważnie zmniejszyć. Maszyny do czyszczenia usuwają osady węgla, tłuszczu i inne zanieczyszczenia w piecach, pakowaczkach, przenośnikach, naważarkach i różnych maszynach produkcyjnych bez ich rozbierania, a nawet podczas gdy są one nadal włączone.
Używając maszyn do czyszczenia suchym lodem w celu usuwania zanieczyszczeń pozostałości białek w maszynach do przetwarzania żywności, nie musisz się już obawiać skażenia alergenami! Pracochłonne, ręczne skrobanie za pomocą szczotek drucianych i środki żrące można zastąpić czystą technologią czyszczenia suchym lodem.

 

W przemyśle tworzyw sztucznych

Stosując technologię czyszczenia suchym lodem, producenci używający form mogą zmniejszyć przestoje w produkcji nawet o 80%. System ten może być używany do czyszczenia form, gdy te są jeszcze gorące i znajdują się w prasie.
Czyszczenie zagłębień form jest ważnym elementem utrzymania wysokiego standardu jakości. Odkładanie się na powierzchniach niepożądanych resztek — czy to samej mieszanki produktu wyjściowego, czynnika antyadhezyjnego, czy procesu etykietowania — może powodować różne problemy, od trudności z uwolnieniem formy (zablokowanie), gorszej jakości produktu po możliwe uszkodzenia formy przez przeładowanie i naprężenia. Oprócz utrzymywania form w czystości technologia suchego lodu zmniejsza lub eliminuje potrzebę demontażu form z pras, w przeciwieństwie do metod tradycyjnych.

W renowacji zabytków

Czyszczenie suchym lodem jest w stanie wydobyć wszystkie detale i niuanse struktury zabytku. Technologia ta nie pozostawia masy wtórnych odpadów, rewelacyjnie skraca czas czyszczenia i eliminuje potrzebę stosowania silnych środków chemicznych i materiałów ściernych.
Celem renowacji jest odtworzenie struktury oryginalnego stanu i odkrycie zakrytych warstw bez powodowania dodatkowych szkód. Urządzenia do czyszczenia suchym lodem pozwalają wykonawcom renowacji osiągać pożądany rezultat czyszczenia, nie uszkadzając podłoża. Często warstwy farby i osadów atmosferycznych zakrywają oryginalne detale struktury. Jedynym sposobem odkrycia misternych detali bez uszkadzania podłoża jest technologia czyszczenia suchym lodem.